owczarek niemiecki dłogowłosy - o rasie

NEVADA

Owczarek niemiecki długowłosy  jest zaliczany do grupy psów pasterskich i zaganiających. Jest to bardzo wszechstronny pies użytkowy, pasterski i służbowy. Posiada wiele cennych zalet predestynujących go do pełnienia roli  psa obronnego, policyjnego, wojskowego czy ratownika.  Częstokroć możemy go również oglądać jako psa rodzinnego,  bawiącego się z dziećmi lub jako towarzysza różnych form  aktywnego wypoczynku. Wspaniała uroda tej rasy zawsze budzi  ogromny zachwyt w czasie wystaw psów.
Owczarki niemieckie długowłose to psy o zrównoważonym charakterze, czujne, łatwe do wyszkolenia, a przede wszystkim oddane swojemu właścicielowi.  Owczarek niemiecki długowłosy różni się od odmiany krótkowłosej jedynie  długością sierści. Gen odpowiedzialny za długi włos jest recesywny wobec genu krótkiego włosa, co oznacza przenoszenie tej cechy niezauważalnie z pokolenia na pokolenie. W ten sposób 
w miocie po rodzicach krótkowłosych może pojawić się osobnik długowłosy. Po dwóch rodzicach długowłosych rodzą się szczenięta długowłose. Owczarek długowłosy ma długi, dość prosty włos, który tworzy portki na udach, ogon jest  obficie owłosiony. Umaszczenie najczęściej spotykane u owczarków  niemieckich to czarne podpalane, czarne i wilczaste. Umaszczenie szczeniaka można ustalić ostatecznie dopiero po zmianie okrywy pierwotnej na wtórną, po zakończeniu porostu włosów okrywowych. U owczarków zdarza się także maść niebieska i niebieska podpalana lub czekoladowa i czekoladowa podpalana.
Owczarek niemiecki długowłosy jest psem średniej wielkości o nieco wydłużonej lecz zwartej, dobrze umięśnionej i suchej sylwetce. Ustawienie kończyn w stosunku do głębokiego lecz niezbyt szerokiego tułowia jest harmonijne co sprawia, ze chód jest płynny i dynamiczny, a także umożliwia wytrwały trucht. Mocne, zdrowe i  kompletne 42 zęby tworzą zgryz nożycowy. Reasumując, ogólny wygląd zewnętrzny psa tej rasy świadczy o jego sile, zwinności i proporcjonalności budowy.
Osoby chcące posiadać takiego psa, powinny zdecydować się na nabycie psa rasowego posiadającego rodowód potwierdzający jego pochodzenie. Tylko w takim przypadku będziemy pewni, że z małego szczeniaczka wyrośnie nam wspaniały przyjaciel o cechach charakteru i wyglądzie zewnętrznym owczarka niemieckiego długowłosego, co pozwoli uniknąć wielu rozczarowań.Serdecznie witamy na stronie internetowej hodowli 

NEVADA UCI