o nas

NEVADA

Nasza przygoda z psami rozpoczęła się wiele lat temu jednak profesjonalną domową hodowlą psów rasowych zajęliśmy się w 2005 roku. Zdecydowaliśmy się na owczarki niemieckie w odmianach krótkowłosej i długowłosej. Nigdy nie pożalowaliśmy tego wyboru. Jest to wspaniała rasa, o której zaletach i przymiotach możecie się przekonać jedynie posiadając psa tej rasy. 

Założycielką naszej hodowli jest BELLA Aknolia.  Przez wiele lat posiadaliśmy  sprowadzonego z doskonałej niemieckiej hodowli, niezwykle utytuowanego reproduktora - Interchampiona KAMILLO vom Frankengold. Nasze psy zdobyły uznanie w oczach sedziów kynologicznych na wystawach
o randze krajowej, klubowej i międzynarodowej. Dowodem na to są zdobyte puchary, medale i dyplomy. W ostatnich latach zdecydowaliśmy się na hodowlę owczarków niemieckich
o czarnym umaszczeniu.

Na Wystawie Światowej - UCI World Dog Show 2014 z Owczarkami niemieckimi długowłosymi uzyskaliśmy tytuł Najlepszej Hodowli, a nasz KAMILLO vom Frankengold wraz ze swoim potomstwem tj. Ch.PL ISANEM, MEGAN, PRINCE BEJEM
i PACO uzyskał tytuł Najlepszego Reproduktora.

Wszystkie nasze psy zgodnie z wymogami hodowlanymi są wolne od dysplazji stawów  biodrowych. Ponadto stawiając sobie za cel zdrowie naszych psów zdecydowaliśmy, że będziemy poddawać je prześwietleniom stawów łokciowych, a w celu podniesienia jakości hodowli nasze psy mają wykonane badania DNA. Dzięki temu nasze psy spełniają najwyższe wymogi hodowlane.

Kolejną rasą, która nas urzekła to Yorkshire Terriery. Obecnie posiadamy tradyscyjne Yorkshire Terrier, Biewer Yorkshire Terrier oraz Black Yorkshire Terrier.

Naszym psom poświęcamy wiele czasu m.in na zabawę i spacery co sprzyja ich właściwej socjalizacji. Hodowla znajduje się pod stałą profesjonalną opieką weterynaryjną. Psy są żywione wysokiej jaości karmami klasy premium, które zapewniają im wspaniały wygląd o czym można się przekonać oglądając zdjęcia naszych czworonogów.

Hodowla jest zarejestrowana w Związku Hodowców Psów Rasowych, który jest organizacją kynologiczą zrzeszajacą w swoich szeregach hodowców oraz miłośników psów rasowych. ZHPR jest członkiem międzynarodowej organizacji United kennel Club International e.V. (UCI).


Serdecznie witamy na stronie internetowej hodowli 

NEVADA UCI