o nas

NEVADA

HODOWLA PSÓW RASOWYCH
Nasza przygoda z psami rozpoczęła się wiele lat temu jednak profesjonalną domową hodowlą psów rasowych zajęliśmy się w 2006 roku. Na początku zdecydowaliśmy się na owczarki niemieckie w odmianach krótkowłosej i długowłosej i nigdy nie pożalowaliśmy tego wyboru. Jest to wspaniała rasa, o której zaletach i przymiotach możecie się przekonać jedynie posiadając psa tej rasy. 

Założycielką naszej hodowli jest BELLA Aknolia.  Przez wiele lat posiadaliśmy  sprowadzonego z doskonałej niemieckiej hodowli, niezwykle utytuowanego reproduktora - Interchampiona KAMILLO vom Frankengold. Nasze psy zdobyły uznanie w oczach sedziów kynologicznych na wystawach o randze krajowej, klubowej i międzynarodowej. Dowodem na to są zdobyte puchary, medale i dyplomy. Obecnie posiadamy w hodowli pięć psów z tytułem Championa Polski i dwa z tytułem Zwycięzcy Polski.

Na Wystawie Światowej - UCI World Dog Show 2014 z Owczarkami niemieckimi długowłosymi uzyskaliśmy tytuł Najlepszej Hodowli, a nasz KAMILLO vom Frankengold wraz ze swoim potomstwem tj. Ch.PL ISANEM, MEGAN, PRINCE BEJEM i PACO uzyskał tytuł Najlepszego Reproduktora.

Obecnie swoją hodowlę opieramy na psach i sukach urodzonych przede wszystkim w naszej hodowli.

Wszystkie nasze psy zgodnie z wymogami hodowlanymi są wolne od dysplazji stawów  biodrowych. Ponadto stawiając sobie za cel zdrowie naszych psów zdecydowaliśmy, że będziemy poddawać je prześwietleniom stawów łokciowych, a w celu podniesienia jakości hodowli nasze psy mają wykonane badania DNA. Dzięki temu nasze psy spełniają najwyższe wymogi hodowlane.

Naszym psom poświęcamy wiele czasu m.in na zabawę i spacery co sprzyja ich właściwej socjalizacji. Hodowla znajduje się pod stałą profesjonalną opieką weterynaryjną. Psy są żywione wysokiej jaości karmami klasy premium, które zapewniają im wspaniały wygląd o czym można się przekonać oglądając zdjęcia naszych czworonogów.

Hodowla jest zarejestrowana w Związku Hodowców Psów Rasowych, który jest organizacją kynologiczą zrzeszajacą w swoich szeregach hodowców oraz miłośników psów rasowych. ZHPR jest członkiem międzynarodowej organizacji United kennel Club International e.V. (UCI). Ponadto nasza hodowla należy do Klubu Rasy owczarek niemiecki.